Nyheter

Spela ansvarsfullt med PlayOJO

Vi på PlayOJO är stolta över att ha lanserat vår senaste kampanj. Med den vill vi upplysa vikten av ansvarsfullt spelande – och hur våra spelare fortsätter spela ansvarsfullt. Med hjälp av smarta verktyg har våra spelare alltid kontroll över hur mycket och hur länge dom kan spela för varje dag, vecka och månad. Det är schysst! 

Spelgränser

Att sätta en spelgräns är ett smart sätt att redan i förväg bestämma för hur mycket och hur länge du kan spela för. Du kan sätta följande spelgränser på PlayOJO:

  • Insättningsgränser: bestäm hur mycket du kan spela för varje dag, vecka eller månad.
  • Tidsgränser: bestäm hur länge du kan spela varje dag, vecka eller månad.
  • Spelarbegränsning: stäng av dig själv under 24 timmar, 7 dagar, 30 dagar, 180 dagar eller 1 år.
  • Obegränsad spelarbegränsning: stäng av dig själv under minst 1 år, och ditt konto kommer inte aktiveras förrän du kontaktar oss.

Självtest

Ett bra tips fr att få koll på dina spelvanor är att testa dig själv genom vårt självtest. Då får du en inblick i dina spelvanor på en gång. Självtestet hittar du via självtest-knappen som finns tillgänglig var du än är på vår sajt.

 

Har du fler frågor?

Har du fler frågor är du välkommen att kontakta vår kundtjänst. Dom står redo att svara på alla frågor du kan tänkas ha. Vare sig du vill ställa dina frågor via e-post eller chatt så finns samtliga kontaktuppgifter här. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Du kanske även gillar